Kodanike vastuvõtt vallamajas ja teeninduskeskustes

Vallamajas ja teeninduskeskustes vastuvõtt toimub eelnevalt kokkulepitud ajal. Kontaktandmed siin.

Palume ametnikega  suhelda telefoni või e-kirja teel ning kasutada võimalikult palju digitaalset asjaajamist.

Vallamaja esimese korruse koridoris on välja pandud paberkandjal taotluste blanketid, mida on võimalik kohapeal täita. Palume vallavalitsusele edastamiseks mõeldud paberdokumendid panna  vallamaja välisukse kõrval olevasse postkasti. 

Vallamaja ja teeninduskeskuste ruumidesse tulles palume jälgida ohutusnõudeid: kanda maski, desinfitseerida käed, hoida kaaskodanike ja ametnikega distantsi ja ilma kokkuleppeta vallamaja ruumides mitte liikuda.

Haigena või haigustunnustega palume vastuvõtule / majja mitte tulla.

Toimetaja: MART VILLUP

Ülevaade vallast

Vinni vald on taasiseseisvunud Eestis üks esimesi omavalitsusi, kus taastati omavalitsusüksuse staatus. Omavalitsuse staatus anti Vinni vallale 1. novembril 1990. a.

2017.a toimunud haldusreformi tulemusena liitusid Vinni vallaga Rägavere ja Laekvere vald, misjärel Vinni valla territoorium suurenes 488 km²-lt 1013 km²-ni ja rahvaarv 4757 elanikult 7066-ni  (Laekvere 1488 elanikku ja Rägavere valla 821 elanikku, 2017.a alguse seisuga).
Vinni vallas on 70 küla ja 6 alevikku (Vinni, Pajusti, Roela, Laekvere, Viru-Jaagupi  ja Tudu), kokku 76 asulat. Vinni vald on pindala suuruselt seitsmes omavalitsus Eestis ja suurim Lääne-Virumaal.

Vallakeskus Pajusti alevik asub Rakverest 8 km, Tallinnast 106 km, Tartust 120 km.
Maksimaalne ulatus põhjast lõunasse on 50 km ja läänest itta 45 km.
 
Vinni vald paikneb Lääne-Virumaa keskosas, ulatudes Rakvere linna külje alt Ida-Virumaa ja Jõgevamaa piirini. Vinni valla naabriteks on põhjas Rakvere linn ja Rakvere vald, idas Lüganuse vald, kagus Mustvee ja Alutaguse vald, lõunas Jõgeva vald, edelas Väike-Maarja vald, läänes Tapa vald.

Toimetaja: MADIS TÄNAVA

Statistika

Rahvaarv: 6799
Pindala: 1013,83 km²
Suurim asula: Vinni alevik (837)
Koole: 3
Lasteaedu: 6
Külasid: 70, lisaks 6 alevikku