Kirjanduslik toidufestival “Sõna ja soustiga”

19.07.19

Laupäeval, 24. augustil 2019 tähistame Muuga mõisas Vinni valla väljaantava Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna 55. aastapäeva kirjandusliku toidufestivaliga „Sõna ja  soustiga". Sel päeval avavad üheks päevaks uksed kirjanduslikud kohvikud, kus saame nautida head ja paremat, mida kohvikupidajad on eesti ilukirjandusest leidnud ja oma toiduvalikusse pannud. 

Kui paljudele on tuttav Imeliku rosinasupp Oskar Lutsu „Kevadest", siis meie kirjandust toiduteema  nurga alt kaedes leiab vägagi huvitavaid ja põnevaid toiduleide. Ehk pakub mõni kohvikupidaja oma kohvikus seda head, mida Oru Pearu kõrtsist tullest oma perele kaasa tõi. Teine võtab menüüsse Alide Dahlbergi „Mutionu pidu" peolaua valiku. Kolmas leiab Leelo Tungla rikkalikust loomingust hulganisti kulinaarseid riime, mis inspireerib pakkujat nagu kokaraamatki.... Kirjandusest leiab sedagi, mis on söödav pigem raamatus kui reaalses elus. Näiteks rätsepmeister Kiire kohvirüübe  koos lambiõliga paneks reaalses elus selle joojal kõhu valutama või teeks muud häda. Kuid kes keelab festivalil seda siiski pakkumast, kui nutikas kohvikupidaja leiab viisi, kuidas tarvijatal tervis pärast proovimist ikka alles jääb!  

Meie kirjanikud on olnud osavad meistrid seda kõike kirja panema, mis toidu näol kuulub meie igapäevaelu juurde. Leiame raamatuist sedagi, kuidas suhtume toitu ja söömisse, kuidas toiduga seotud sündmused paljastavad ühiskonna muresid, arusaamu ja uskumusi.  Avaneb suur ja lai ilukirjanduslik toidumaailm! Miks mitte seda kõike pakkuda ja proovida!

Lisaks söögile-joogile avaneb publikule hea võimalus kuulda ja oma silmaga näha kohaletulnud kirjanikke, nendega vestleb kirjandusloolane Jaak Urmet. Meeleoluka mälumängu A.H.Tammsaare, Virumaa ja E.Vilde kirjandusauhinna žüriide vahel viib läib Connula. Muusikalisi vahepalu pakuvad Andrus Bonzo Albrecht, ansambel Viru-Nigula Mehed, Muuga kapell, päeva lõpetab kontsert Tumeromantika õhtu.

Sellel lehel saad registreerida oma kirjandusliku kohviku.  Kohvikute registreerimine lõpeb 15. augustil 2019.

Käesolevast kaardiajakirjast leiad kõik üritusel osalevad kohvikud ja neis pakutava, samuti seose kirjandusega.  

Oma kirjandusliku kohviku avamisel Muuga mõisa õuel registreeri end Vinni Vallavalitsuse veebilehel

Toimetaja: MART VILLUP

Kontaktid

Kultuurikalender

5.12.18
Toimetaja: MART VILLUP

Statistika

Rahvaarv: 6919
Pindala: 1013,83 km²
Suurim asula: Vinni alevik (875)
Koole: 5

Pajusti

°C
Õhurõhk: hPa
Tuule kiirus: m/s
Tuule suund: