« Tagasi

Roela näiteringil Kartoffel esietendub 19.märtsil uus lavastus „Mamma“

Äsja kolmeaastaseks saanud Roela näiteringil Kartoffel esietendub teatrikuul, 19. märtsil kell 15 Roela rahvamajas Jaan Võõramaa „Mamma" - kahevaatuselise täiskasvanutele mõeldud etenduse.

Tegemist on Dajan Ahmeti pseudonüümi all 2003. aastal kirjutatud näidendiga, mille tegevus toob vaatajani ühe perekonna purunemise ja taaskohtumise traagilise loo. Sündmuste keskel on Mamma, tema poeg Daaniel ja prügikast.

Lavastaja Urmas Lindlole on seekord olnud mentorina kõrval Rakvere Teatri näitleja Anneli Rahklema, kes aitas erinevate tegelaskujude karakterite loomisel ja laval toimuvate tegevuste parema mõtestamisel. Ühistele proovidele järgnesid sisukad arutelud, kus Anneli Rahkema jagas harrastajatele oma elukutselise näitleja praktilisi näpunäiteid. Seekord on laval isegi päristeatri „mängu-veri".

Lavastus „Mamma" on olnud seni etendunud Kartoffeli repertuaarist kindlasti kõige nõudlikum materjal. Harrastusnäitlejad käisid tüki tarvis koguni lavalist võitlust ja kaklemist õppimas Rakveres toimunud koolitusel.

Lavastaja Urmas Lindlo selgitab oma seekordset repertuaari valikut nii: „Esmakordselt lugesin näidendit „Mamma" juba kaks aastat tagasi. Siis ei tundunud see veel meie Kartoffelile sobivat. Eelmise aasta suvel võtsin julguse kokku ja saatsin teksti kõigile lugemiseks. Saime proovis kokku ja hakkasime tüki sisu omavahel arutama. Eks ta üks tõsisem tükk ole, aga tegelikult lõpeb ju kõik hästi." Paljud harrastus- ja külateatrid on „Mammat" mänginud üle Eesti ja need mured ja probleemid, mida Dajan Ahmet „Mammas" käsitleb, ei ole  ka tänasel päeval kuhugi kadunud.

Näitering arvab, et vahepeal võib ju ühe tõsiselt raputava tüki ka teha. Mida järgmiseks lavale tuuakse, jääb veel saladuseks.

Lavastuses „Mamma" mängivad:  Mare Hirtentreu – Mamma, Rainis Aal – Daaniel, Armin Tunkel - Ants/politseinik, Silva Eigi – Carmen, Jüri Kormik – kojamees, Katrin Põllu – daam, Kelly Maidla – Älis, Urmas Lindlo - mees-isa.