Vinni vald annab 4.mail literaat Mihkel Mutile üle Vilde nim. kirjandusahinna

Neljapäeval, 4.mail  algusega kell 13.30 toimub Vinni vallas Vinni-Pajusti Gümnaasiumis Pajusti Eduard Vilde kirjandusauhinna pidulik üleandmine literaat Mihkel Mutile romaani „Eesti ümberlõikaja"  eest ning seejärel Pajustis laureaatide tammikus Mihkel Mutile nimipuu avamine.

"Nii Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna laureaadi valimine kui ka auhinna üleandmine on Vinni vallas igal aastal suureks sündmuseks. Tahame hoida aus sees meie kirjanikke ja Eesti vanimat järjepidevalt väljaantavat kirjandusauhinda," ütles kirjandusauhinna žürii esimees, Vinni vallavanem Rauno Võrno.

Kolm aastat tagasi avas Vinni vald Eesti vanimas Vinni-Pajusti tammikus laureaatide tammiku. „Tammikus sai iga laureaat sai endale oma nime kandva tamme või teistpidi võttes, tammed said endale oma kirjaniku," lisas Võrno.

Vinni-Pajusti Gümnaasiumis toimuval 53. kirjandusauhinna üleandmisetseremoonial esitavad nomineeritud teosest etteaste Vinni-Pajusti Gümnaasiumi 8.kl õpilased, toimub kohtumine-vestlusring laureaadiga. Kõik huvilised on oodatud.

Eduard Vilde kirjandusauhinna suurus on 1000 eurot, seda rahastab Vinni vald.

Vinni Vallavalitsus tegi seekordse Vilde kirjandusauhinna nomendi teatavaks 2.märtsil, Vilde sünniaastapäeva eel.

Hilje Pakkanen

Vinni Vallavalitsus

Kultuuri- ja avalike suhete nõunik