Laste Vabariigi elamustuur tähistab Eesti juubelit 24.augustil Vinnis

Laste ja noorte kultuuriaasta elamustuur Laste Vabariik ootab neljapäeval, 24.augustil kella 12-15 Vinni alevikku Vinni-Pajusti Gümnaasiumi õuealale 2-12-aastasi lapsi, et tähistada saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Laste Vabariik liigub ringi ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad.

Laste Vabariigi haagisauto avaneb õues lavaks, kus toimub avaetendus "Kõige parem kingitus". Etenduse peategelased on saja-aastased vanaprouad Hulda ja Gulda, kes peavad vanakraamipoodi ja hakkavad valmistuma Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Lustakas lugu räägib meist endist, eestlastest ja Eestist, meie elust ja tegemistest ja sellest, mida peame oluliseks ja väärtustame.

Laste Vabariigi õuele kerkib labürint-mänguala, kus saab avastada erinevaid maailmu – piiluda Eesti maa alla ja merepõhja, heita pilk taevasse ja loodusesse, kuulata Eestimaa hääli, ära tunda tuttavat ning avastada uut. Mänguala loovad koos kunstnikega Laste Vabariigi sõbrad – elamuskeskused, muuseumid, raamatukogud, teatrid jt, kes pakuvad igapäevaselt tegevusi lastele.

Igas paigas toimub neli töötuba, eri paigus töötavad erinevad töötoad. Töötubasid korraldavad Eesti muuseumid, elamuskeskused, raamatukogud, teatrid jne. Neid viivad läbi eri elualade meistrid, kelle seas on loomeinimesi ja lastega igapäevaselt tegelevaid inimesi.

Vinni-Pajusti raamatukogu eestvõttel toimub pärlimängu töötuba, kus lapsed meisterdavad asjatundjate juhendamisel ehteid pärlitest, mis nad kogusid loetud raamatute eest. Raamatukogu pakub ka teisi raamatukogunduslikke tegevusi.

Eesti Vabariigi sünnipäevapeol pakub Vinni vald lastele liikumist Vinni lasteaia liikumisõpetaja Kristi Lichtfeldti juhendamisel. Lääne-Viru  Rakenduskõrgkool tutvustab kooli algatatud liikumisalast projekti „Külad liikuma".

Laste Vabariigis saavad lapsed Laste Vabariigi passi. Laste Vabariigi pass annab tasuta või soodustingimustel sissepääsu paljudesse muuseumitesse ja elamuskeskusestesse üle Eesti – nende Laste Vabariigi sõprade juurde, kellega koos on sündinud Laste Vabariigi labürint-mänguala.

Ilusa ilma korral toimuvad töötoad õues, vihma korral siseruumides.

Vinni vald paneb noorte sünnipäevaliste tarvis käima valla bussi. Bussi väljumisajad: 11.05 Tudu bussijaam; 11.20 Roela lasteaed; 11.30 Kulina lasteaed; 11.35 Viru-Jaagupi koolimaja; 11.45 Kadila seltsimaja.Tagasi orienteeruvalt kell 15.00.

Info: Margit Diits, tel 5226510, Uno Muruvee, tel 5273874

Vt ka lastevabariik.ee