16. aprillil on Muuga koolis valla koolide näitemängupäev

16. aprillil algusega kell 9 toimub Muuga koolis teine Vinni valla koolide näitemängupäev „Minu esimestest triibulistest kirjandusauhinnani", kus lühinäidenditega esinevad trupid Vinni-Pajusti gümnaasiumist, Muuga ja Tudu koolist.

Lühinäidendid õpiti selgeks kahel etteantud või vabalt valitud teemal. Seekord võis Eduard Vilde Muuga-ainelise lasteraamatu "Minu esimesed triibulised" kõrval teise teemana valida toiduteema  eesti ilukirjanduses, sh lastekirjanduses. Toiduteema võtsime kavva augustis Muuga mõisas toimuvat kirjanduslikku toidufestivali "Sõna ja soustiga" silmas pidades. Ja toidust kirjutatu paeluski seekord lapsi kõige enam.

Vinni vald kutsus koolide näitemängupäeva ellu eelmisel aastal eesmärgiga tuua Vilde kirjandusauhinna juurde ja valla kirjandusellu rohkem noori. Esimene näitemängupäev leidis head vastukaja, mis julgustas ettevõtmist korrata.

Hilje Pakkanen

Vinni Vallavalitsus

Kultuuri- ja avalike suhete nõunik

16.4.2019