Kaasava eelarve küsitlus

On selgunud hääletamisele minevad ideed Vinni valla 2019. aasta kaasavas eelarves.
Ettepanekuid Vinni valla 2019. aasta kaasavasse eelarvesse sai esitada 31. detsembrini, tähtajaks laekus 6 ideed:

1. Vinni valla noorte tehnikalaager(id)

2.Vinni kaasaegne koerte mänguväljak

3.Kakumäe küla tänavavalgustuse projekteerimine

4.Vinni valla noorte kokkutulek (noortepäev)

5.Muuga piirkonna külade VII külapäev

6.Kissa Jaanipäeva 40. aastapäeva tähistamine 23.06.2019.

Kaasava eelarve menetlusega annab Vinni vald kogukonna liikmetele võimaluse vallaeelarve koostamisel kaasa rääkida. 2019. aastal on selleks 25 000 tuhat eurot, mille osas saavad sõna ja otsustusõiguse kodanikud otse: teevad eelarvesse ettepanekuid ja hääletavad selle poolt, mida neist parimaks peavad.
Seega saab kodukohast hooliv inimene, asugu ta Vinni vallas või kaugemal, teha ettepanekuid, kuidas kõige paremini elupaika arendada. Oluline on, et kasu tuleb lõppkokkuvõttes kogukonnale ja võimalikult suurele inimeste hulgale.
Kaasava eelarve objekt peaks olema avalikus ruumis piiranguteta kõigile kasutatav ning ei tohi tekitada valla järgnevate aastate eelarvetele ebamõistlike kulutusi.
Ideede hindamise komisjon (26.09.2018 korraldus nr 404) otsustas  (24.01.2019 protokoll)  kuue pakutud idee hulgast hääletusele konkureerima esitada kaks ettepanekut:

1.Vinni kaasaegne koerte mänguväljak
2.Kakumäe küla Laane tänava tänavavalgustuse rajamine

Hääletamine toimub perioodil 1. - 28.veebruar 2019. aastal. Hääletada saab isik kelle elukoht Eesti  rahvastikuregistri andmetel on hääletamisperioodil Vinni vallas ning kes hääletamise hetkel on vähemalt 16-aastane.

Hääle saab anda:
1. elektrooniliselt või
2. kirjalikult hääletuspunktis, mis asuvad vallamajas ja valla raamatukogudes.