« Tagasi

Lennukalt Virumaal projektiga sada fotot pilvepiirilt

EV 100 projektiga oleme lõpusirgel. Valla koolides ja noortetubades läbi viidud drooninduse demopäevadel ja õpitubades nähtud ja õpitud võtted, kuidas drooni juhtida, temaga pildistada ja filmida ning pilditöötlust teha, võimaldab seda kõike praktikas rakendada.

    Lõpptulemusena on trükitud ja raamitud 100 aerofotot, mis annavad pildi valla eri paikadest õhust võetuna. Pilte eksponeerimine korraldatavatel väljanäitustel. Hetkel Laekvere rahvamajas. Viimase ettevõtmisena koostasime aerofotodest pildiraamatu, et oktoobrikuu lõpuks kirjastusest trükivalminuna meie lugemislauale maanduda nagu lennukale tootele kohane. Raamat on kasutatav kingitusena silmapaistnud õppuritele, tublidele vallakodanikele, muidu kingi ära teeninud isikutele.

    Projektiga seotult saab tõdeda, et osa Vinni-Pajusti Gümnaasiumi õpilasi sidus huvitegevuse õppetööga, koostades loovtöö just Vinni valla eri paikadest drooniga pildistatu ja nähtu kohta. Oma oskusi demonstreerisid noored novembris toimunud Vinni tehnikapäeval.  

  Soovime väljanäitustel inimestele äratundmisrõõmu pilvepiirilt!

Gustav Saar,

arendusnõunik