Pandivere Muusikafestivalil Muugas kuuleb emajõe delta bluusi ja karjala folki

Pühapäeval, 2.juunil astuvad Vinni vallas Muuga mõisas Pandivere Muusikafestivali kevadkonterdite raames üles eesti bluusi kuningas Andres Roots ja karjala folki viljelev Vetten Runotar Soomest.  Kontserditele eelneb mõisa pargis valla kohvikutepäeva raames elava muusikaga Tumeromantika Kaljakohvik.

Kaljakohviku avame kl 15, Vetten Runotar alustab kl 16, Andres Roots jätkab kell 17.30. Ajakava sobib hästi kaugemalt tulijatele ja neile, kes ei armasta õhtuseid ja hilisõhtuseid  kontserte.

Raamat "Eesti muusika 100 aastat" tutvustab Tartu slaidkitarristi Andres Rootsi kui "Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimat puhta bluusi mängijat". Rootsi novembrikuine sooloalbum "Breakfast in September" oli talvel nii Suurbritannia kui Prantsusmaa raadiote enimmängitud bluusiplaatide esikümnes ning viis tartlase märtsiks ka UK ajakirja Blues in Britain esikaanele.

LP "Roots Music" eest 2017. aastal kodumaise Kuldse Plaadiga auhinnatud Rootsi varasematest salvestustest viis on Kanada veebiajakirja Blues Underground Network poolt kuulutatud aasta parimaks Euroopas tehtud bluusialbumiks; mullu valisid UK raadio Severn FM kuulajad Tartu muusiku Aasta Bluusimeheks. Raadioeetris on Andres Rootsi muusika kõlanud viiel mandril ning oma kinofilmides on seda kasutanud näiteks Peeter Simm ja Katrin ja Andres Maimik.

"Eesti tuntuim bluusmuusik ja ennast tõestanud ekspordiartikkel." - Turun Sanomat, Soome

"See on mees, kes oskab bluusi mängida." - Rhythms Magazine, Austraalia

"Kõlalt kaasaegne ja sisult ajatu." - Blues Again!, Prantsusmaa

"Nihutab tõelise, puhta, toore bluusi piire ilmse enesekindluse ja oskuslikkusega." - Blues Matters!, UK

VETTEN RUNOTAR (Soome) looming on Savo ja Karjala piirkonna süvafolklooril põhinev ja traditsioonilistel pillidel esitatav akustiline folkmuusika.

Varasemalt Laguz Rune nime kandnud bändi stiil on liikunud lähemale arhailisele muusikale ja kandlele lisaks on instrumentidest lisandunud balalaika. Põhjamaiselt tume atmosfäär ja melanhoolsed meloodiad on nende muusikas ka tajutavad.

Sissepääs prii.

Väljapääs: vaba annetus kontsertite toetuseks

Kevadkontserditele eelneb sujuvalt  Vinni valla esimese kodukohvikute ja aedade päeva  raames avatud

TUMEROMANTIKA KALJAKOHVIK

Asukoht:  Muuga mõisa pargis, Pargi 1, Muuga küla, Vinni Vald

Avatud:  13.00-16.00

Menüü:  Külm käsitöökali ja käsitööõlu vaadist

Akustiline  võimenduseta balalaika ja kandega folkmuusika ämbient ning jämm soome muusikute elavas esituses.

Kohvik kasvab sujuvalt üle Pandivere Muusikafestivali  Kevadkontsertiteks Muuga mõisa saalis.

Pressiteate kirjutas ja lisainfot annab: Risto Kukk ristoku@gmail.com, 56618636