SUURJÄÄTMETE KOGUMINE VINNI VALLAS

Kevadel on tavaks teha kodudes suurpuhastust, et suvehooajaks oleks kõik korras ning tekiks rohkem ruumi. Paratamatult tekib sellega seoses jäätmeid ning äraviskamisele lähevad vanad mööbliesemed, riided, jalanõud, rehvid, ehitusjäätmed, värvipurgid ja muu kasutuks muutunud kraam.

Tihti leitakse, et kõige lihtsam on kogunenud risu ja rämps lõkkesse visata. Siinkohal tuleb aga veelkord meelde tuletada, et jäätmete põletamine lõkkes kahjustab nii keskkonda (s.h aias kasvavaid puid ja põõsaid) kui ka tervist. Paljusid jäätmeliike saab viia jäätmejaama, kus neid võetakse tasuta vastu. Jäätmete põletamine, matmine, loodusesse viimine jms tegevus on keelatud ja karistatav rahatrahviga jäätmeseaduses sätestatud korras.

Vinni vallas asub jäätmejaam (Lääne-Viru Jäätmekeskus MTÜ aadressil Piira küla, Vinni vald), mis on avatud E-R 8.00-18.00, L kella 9.00-17.00.

Vallaterritooriumil on kohti, mis jäävad jäätmejaamast kaugemale ning seetõttu on  vallavalitsus otsustanud korraldada kevadel nõudluse olemasolul valla kaugemates piirkondades suurjäätmete kogumisringi, mille käigus saavad eraisikud tasuta anda ära suurjäätmeid. Suurjäätmed on suuremõõtmelised jäätmed, mis ei mahu oma mõõtmete tõttu olmejäätmete konteinerisse nagu näiteks vana mööbel (diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid, vaibad, kardinapuud, aknaraamid (klaasita!) jms), sanitaartehnika (vannid, kraanikausid, wc-potid, kraanid, segistid) ja erinevad mahutid (va ohtlike ainetega kokku puutunud mahutid).

Vinni Vallavalitsus annab teada, et paigaldab suurjäätmete kogumiseks konteinerid järgmistesse kohtadesse:

• Tudu alevikus (Rakvere mnt 5, kaupluse juures) ja Laekvere alevikus (Töökoja tee 2) kuupäevadel 03.05-05.05;
  • Ulvi külas (Mõisa tee 5 parklas) ja Kadila külas (Pärna tn 4 platsil) kuupäevadel 10.05-12.05;
  • Roela alevikus (Aida tn 1 platsil) ja Viru-Jaagupi alevikus (Kesk tn 3 platsil) kuupäevadel 17.05-19.05.

*Konteinerite paigaldamise kuupäevad võivad muutuda, vastav teavitus lisatakse valla kodulehele www.vinnivald.ee.

Lisainfo: katlyn@vinnivald.ee; 53040597

Suurjäätmetena ei käsitata ehitusjäätmeid, suuremõõtmelisi probleemtooteid, nagu autoromud või nende osad (sealhulgas vanarehvid), ning elektri- ja elektroonikaseadmeid või nende jäätmeid (sealhulgas pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid) ja muid tootjavastutusega hõlmatud jäätmeid. Samuti ei tohi konteinerisse panna ohtlikke jäätmeid, elektroonikat, paberit-pappi, biolagunevaid aia-ja haljastusjäätmeid ja metalli.

Hoiame keskkonda!

Kätlyn Mets