Tee oma hääl kuuldavaks ning osale Lääne-Virumaa kliima- ja energiakava koostamises!

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit on alustanud maakonnale kliima- ja energiakava koostamist koostöös Hendrikson & Ko ning Alkranel OÜ-ga. Maakondlik kliima- ja energiakava on arengudokument, mis valmib läbi erinevate huvigruppide kaasamise ja mille tulemusena saavad maakonna vallad omavalitsuspõhise sisendi kohalikele strateegilistele arengudokumentidele ja eelarvesse. Selle rakendamisel saavad omavalitsused liikuda kliimaneutraalsuse poole. Lisaks on koostatav kliima- ja energiakava abiks erinevate struktuurivahendite kaasamisel.

Lääne-Virumaa elanike arvamuse kaasamiseks on loodud veebipõhine küsimustik, kus kodanikud saavad avaldada arvamust erinevate teemavaldkondade lõikes. Kohalike elanike arvamus on oluliseks sisendiks kliimamuutustega seotud probleemide käsitlemisel, sealhulgas võimaldab kodanike sisend omavalitsusel seada sobivaid eesmärke ning suunata vahendeid nõnda, et tagada nii elanike rahulolu kui ka meeldiv elukeskkond.

Küsimustiku täitmise portaal jääb avatuks kuni 20. märtsini 2022. Küsimustik on leitav siit