Vinni valla päevad algavad matkadega Uljastel ja Veneveres

Vinni valla päevad algavad neljapäeval, 30. mail kell 18 toimuva ühise matkaga Uljaste matkarajal, kus matkahuvilisi ootab maaliline Uljaste allikajärv, kevadine linnalaulurikas põlismets ja valdavalt mööda Uljaste oosi kulgev ligi nelja kilomeetri pikkune matkarada. Matkajad saavad "vallutada" ka Uljaste oosile jääva Ida-Virumaa kõrgeima, 95 meetrit kõrge loodusliku tipu.

Matka juhib Raul Ivanov, kellega koos kõnnime Uljaste matkarajalt edasi Uljaste külaplatsile, kus matkalisi tervitab Uljaste külaselts.  Kokku tuleb matka pikkuseks umbes 5 kilomeetrit.

Matkarada on tähistatud kollase värviga puudel. Kogunemine matka alustamiseks Sonda-Pada mnt ääres Meinhard Laksi sünnikoha mälestuskivi juures (u. 6,5 km Uljaste teeristist).

Matkajate kohaletoimetamiseks valla teistest piirkondadest on vald käima pannud ka bussi. Bussidega tulejatel on osalustasu 2 eurot, teistele on matk tasuta. Bussile registreerimine e-postiga hilje.pakkanen@vinnivald.ee või tel 55659396 kuni kohti on (28.mai seisuga veel on!). Palun andke oma bussiga tulla soovist kindlasti eelnevalt teada, et bussjuht teaks teid peale võtta.

Uljaste bussi graafik: Laekvere 17.00, Muuga 17.10, Roela 7.20, V-Jaagupi 17.30, Pajusti 17.35, Vinni 17.40, Ulvi 17.50.

Info: Virgo Koppel, tel 57833232.

Teine vallapäevade ühismatk toimub 31.mai õhtul algusega kell 18 Venevere matkarajal.

Venevere matkarada on viis kilomeetrit pikk ja kulgeb üsna lihtsal maastikul, mis osalt kulgeb kõrvuti Avijõega ja kus saab näha nii kobraste elutegevuse jälgi kui ka eriilmelisi metsa kasvukohatüüpe.

Mullu taastas Venevere külarahvas ühisel jõul korrastatud matkaraja alguses oleva purde ning korrastas matkaraja, nii et selle läbimine peaks olema jõukohane peaaegu igaühele.

Matkalised kogunevad kogunevad Venevere seltsimaja juurde. Matkajuht on Eerik Lumiste. Matkalisi tervitab metsaretke järel Venevere haridus- ja kultuuriselts.

Matkajate kohaletoimetamiseks valla teistest piirkondadest on vald käima pannud ka bussi. Bussidega tulejatel on osalustasu 2 eurot, teistele on matk tasuta. Bussile registreerimine e-postiga hilje.pakkanen@vinnivald.ee või tel 55659396 – andke oma bussiga tulla soovist kindlasti eelnevalt  teada, et bussjuht teaks teid peale võtta.

Venevere matka bussigraafik:  Rakvere teatri parkla 16.30, Ulvi 17.00, Vinni 17.10, Pajusti 17.15, Viru-Jaagupi 17.20, Roela 17.30, Muuga 17.40, Venevere 18.00.

Info: Eerik Lumiste tel 5113595

Matkad toimuvad iga ilmaga - halva ilma vastu aitab õige riietus, sobivad jalavarjud ning kindlasti  hea tuju. Ootame rohket osavõttu!

Hilje Pakkanen

kultuuri- ja avalike suhete nõunik

tel 55659396