Vinni valla päevad tulevad matkade, noortepäeva ja kodukohvikutega

30. maist kuni 2. juunini vältavad Vinni valla päevad toovad vallarahvani matkaõhtud kevadistel linnulaulust rõkkavatel metsaradadel, tegevusterohke laste- ja noortepäeva, bussiekskursioonid ning üheks päevaks avatavad kodukohvikud ja aiad koos maitsvate toitude ja ühiste ettevõtmistega.

Vallapäevade motoks on "Teeme ise vallapäevad!", kus tegevusi jagub igale maitsele noortest vanadeni.

30. ja 31. mail õhtul on kavas ühismatkad koos retkejuhtidega. 30. mail matkatakse Uljaste, 31. mail Venevere matkarajal.

Lastekaitsepäeval, 1. juunil toimub Roelas laste- ja noortepäev seikluslike tegevuste, muusika ja tantsuga. Turnimist, ronimist jm seikluslikke tegevusi pakub lastele Elamuspank OÜ, mudilastega mängib Pipi. Tegevusi jagub ka 3D printeri, automudelismi, sumodemonstratsiooni ja Vanglateenistuse töötubadesse. Õhtul saavad huvilised kaasa elada esmakordselt Roelas Puusepa järve ääres peetaval seebikarbirallile.

Sama päeva õhtul esinevad Roelas kontserdiga rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica väliskülalised Indiast, Lätist ja Ukrainast ning ansambel Lõõtsvägilased. Päeva lõpetab Ants Viermanni disko.

2. juunil peetakse esmakordselt Vinni vallas kohvikutepäeva. Ülevallalisel kohvikutepäeval ootavad rahvast külla 17 kohvikut: Kadilas, Kantkülas, Kulinal, Miilas, Muugas, Mõdrikul, Pajustis, Roelas, Ulvis, Veneveres, Vinnis, Viru-Jaagupis, Tudus.

Kohvikud kutsuvad rahvast nii looduskaunitesse kohtadesse, mõisamiljöösse, kasvuhoonesse, käbikuivatisse, seltsimajja kui ka kohvi ja seltskonda nautima rahvuslike kudumitega interjööris.

Kohvikute menüüs on koduseid küpsetisi, suppe-praade, võileibu ja käsitöömaiusi, samuti kohaliku retsepti järgi valminud leiba ja kooki ning kevadisest loodusest inspireeritud nõgesekotlette, karulaugupestot jt tervislikke toite ja taimeteesid.

Mitmed kohvikud pakuvad toidu kõrvale ka eeskava, toimuvad giiididega ekskursioonid, saab vaadata näitusi. Tudu kooliõuel avatavas Koolikella kohvikus saab näha õpilaste esitatavat Oskar Lutsu katkendi näitetükist "Kapsapea", Muuga mõisas esineb tantsutrupp Alima, Kadilas akordionist Margus Laugesaar ja on võimalik vaadata kunstnik Ülo Sarapuu maalide näitust. Roela käbimaja kohvik avab RMK oma infopunkti ning kutsub Roela loodusradadele matkama. Käbimaja kohvik kutsub rahvast üheslaulmisele ja akordionikontserdile, Muuga, Mõdriku mõis ning Venevere NÄKI kohvik aga giididega ekskursioonidele.

Kohvikute asukohtade, avamisaegade ja neis pakutavaga saab tutvuda valla kodulehe esilehel www.vinnivald.ee oleva kohvikutepäeva kaardiga.

Vallapäevadeks kutsuvad oma aia ilu imetlema Männiniidu aiand ja Tudu kooliaed.

2. juunil toimub ka Rägavere piirkonda tutvustav bussiekskursioon ning teine, eraalgatuslik bussiekskursioon kohvikutesse.

Vallarahva paremaks osasaamiseks on käigus eelregistreerimisega vallabussid.

30.mai Venevere matk, Uljaste matk - bussiga tulejale osalustasu 2 eurot (võta kaasa):  registreerimine bussile kodukoha raamatukogus, Hilje Pakkanen, tel 55659396, Uljaste matk Virgo Koppel, tel 57833232

1.juuni lastepäev Roelas: Margit Diits, tel 5226510

2. juuni kohvikutepäev: Hilje Pakkanen, tel 55659396

2.juuni bussiekskursioon Rägavere piirkonnas: registr. bussile kodukoha raamatukogus, Teele Kallip, tel 55510735. Bussiga tulejale osalustasu 2 eurot (võta kaasa):

2.juuni OÜ Rändtigu bussiekskursioon (Inju-Mõdriku-Muuga-Roela-Kulina): registr. bussile Lea Kivipõld e-post: lea.kivipold@gmail.com või tel: 53980543. Bussiga tulejale osalustasu 15 eurot (võta kaasa).

Ootame aktiivset osavõttu!

Hilje Pakkanen