Vinni vallas on moodustamisel noortevolikogu

21.septembril toimus Roela noortemajas esimene noorte kokkusaamine eesmärgiga moodustada noortevolikogu ka Vinni vallas.

Vinni Vallavalitsuse noorsoo- ja spordinõuniku Uno Muruvee sõnul kogunes esimesele kokkusaamisele paarkümmend aktiivset noort üle valla. Roela noortemaja juhataja Maire Eigi tutvustas kokkutulnutele noortevolikogu töötamise põhimõtteid ja eesmärke.

Asutatav Vinni noortevolikogu hakkab tegutsema Vinni vallavolikogu juures nõuandva õigusega osaluskoguna ja esindama Vinni valla noorte huve.

Noortevolikogu eesmärk on esindada noorte huve vallas, rääkida kaasa noorsootöö korralduslikes küsimustes, tutvustada noortele demokraatia põhimõtteid, julgustada noorte kodanikualgatust ning kaasata noori vallaelu korraldamist puudutavatesse otsustusprotsessidesse.

Järgmine samm noortevolikogu asutamise suuunas astutakse 3.oktoobril kell 15 Pajustis, Vinni vallamajas, kui kokku saavad 15-20 noort igast piirkonnast, et moodustada aktiiv ja hakata koostama põhikirja. Kokkusaamisele on oodatud aktiivsed noored, kes tunnevad noortevolikogu töö vastu huvi ja leiavad endis soovi kaasa rääkida vallaelu korraldamises.

Infot noortevolikogu kohta jagab noorsoo- ja spordinõunik Uno Muruvee, tel 527 3874, e-post: uno.muruvee@vinnivald.ee

Hilje Pakkanen

kultuuri- ja avalike suhete nõunik