Vinni valla spordiobjektid

24.08.18

 

Hooned, staadion  ja väljakud

Vinni Spordikompleksis (Sõpruse tn 16, Vinni alevik, Vinni vald) on spordisaal mõõtmetes 18x36m, judosaal (Baruto dojo) ja jõusaal. Samas kompleksis on hostel, seminariruum, solaarium ja kohvik, treeningstuudio TriinuSpin. 

Vinni Spordikompleksis on külastajate käsutuses 25 meetrine 4 rajaga bassein, lastebassein, mullivann, auru- ja leilisaunad. Ujulas saab läbi viia treeninguid ja võistlusi, tegeleda vesiaeroobikaga ning osaleda ujumiskursustel. Ujula on avatud kella 6.00-22.00. 
 
Muuga spordihoone spordisaalis on külgedelt kitsam korvpalliväljak, veel on joonitud võrkpalliväljak ja 2 sulgpalliväljakut. Spordihoone kõrval on rannavõrkpalliplats ja multifunktsionaalne täismõõdus välikorvpalli ja võrkpalliväljak
Kontakt - muuga.spordihoone@vinnivald.ee, 511 3577.
 
Spordiväljakud, võimla ja staadion Vinnis:
Vinni alevikus olevat Vinni-Pajusti Gümnaasiumi (Tammiku tn 9) võimlat (15x30m) kasutatakse kehalise kasvatuse tundide ja pallimängude võistluskohana. Kooli keldris asub lasketiir.
 
Vinni-Pajusti Gümnaasiumi staadion valmis 2008.a. Staadioniovaali 400m 4 jooksurada ja 100m sirge 6 jooksurada on tartaankattega. Staadionil asuvad murukattega jalgpalliväljak mõõdus 64x95m, kaks kaugushüppe- ja kaks kuulitõukepaika, kettaheitering, kaks odaviskerada. Pealtvaatajatele 200-kohaline tribüün. Staadioni teenindushoones on kaks võistkonnaruumi, ruum kohtunikele ja treeneritele ning hoiuruum inventarile.
Staadionkate uuendati 2017.a.
 
Mini-spordiväljak mõõdus16x32m on kunstmurukattega, ümbritsetud piirdega, võimaldades jalg- ja korvpalli mängimist.
 
Liivakattega spordiväljak mõõdus 30x40m pakub kasutamist rannajalgpallihuvilistele.
Virgestusalal paiknevad 11 turnikut sobivad igas eas kasutajatele.
 
Liikluslinnak staadioni parklasse on joonitud jalgrattasõidu turvaliseks algõppeks ja jalgratta vigursõiduks.
 
Roela Lasteaed-Põhikooli võimlat kasutatakse kehalise kasvatuse tundide ja pallimängude võistluskohana. Vallseljakul kulgevaid liikumisradasid on üle 5 km.
 
Liikluslinnak Roela laululava ja staadioni kõrval asuvas parklas võimaldab turvaliselt läb viia algrattasõidu algõpet ja harjutada vigursõitu. 
 
Roelas koolimaja kõrval asub 11 välitranzööriga virgestusala.  
 

Laekvere   kooli staadion 250m jooksuring ja selle sees jalgpalliväljak. Staadioni kõrval asfaltkattega täismõõdus välikorvpalliväljak ja purukattega välivõrkpalliväljak.

Kellavere valmis Kellavere discgolfi rada Kellavere DiscGolfPark millel toimus täna ka avavõistlus

Venevere pargis on purukattega võrkpalliväljak ja paisjärve kaldal rannavõrkpalli väljak

Tudu Kooli võimlat kasutatakse sisetingimustes sportimiskohana. Maadlustreeningute läbiviimiseks kaetakse põrand nõutud mõõdus mattidega.
Koolimaja kõrval asub spordiväljak, kus äsja uuendatud võrkpalliplats. 
 
Endise Viru-Jaagupi koolimaja kõrval asub mängu- ja spordiväljak, kus saab mängida jalg- ja korvpalli.
 
Kadila võrkpalliplats endise koolimaja juures.
 
Liikumisrajad ja kergliiklusteed vallas
 
Pajustipoolses tammikuosas on ajalooliselt väljakujunenud radadest rajatud ühe ja kahe kilomeetri pikkused 4m laiused terviserajad, mida talvisel ajal kasutatakse suusaradadena. SA Eesti Terviserajad andmebaasi on kantud Vinni-Pajusti tammiku ja Roela vallseljaku liikumisrajad.
 
Kergliiklusteed
 
Tõrma-Pajusti-Kakumäe ligi 6 km pikkune ja 3m laiuse asfaltkattega kergliiklustee, valgustatud Tõrmast kuni Panjusti alevikuni. 
2013.a valmis Pajusti alevikku ja Kakumäe küla ühendav 1,9 km pikkune kergliiklustee lõik. 
2013.a valmis Vinni aleviku sisene kergliiklustee, mis ühendab Vinni aleviku Mõdriku külaga, pikendades teedevõrku 2,5 km-ni. 
Roela alevikku ja Saara küla ühendab paralleelselt Rakvere-Luige riigimaanteega 5 km pikkune asfaltkattega valgustatud kergliiklustee ning alevikusisene 600m tee koolini.
2014.a valmis Laekvere alevikku ja Moora küla ühendav 2.4 km pikkune kergliiklustee. 
2016.a suvel valmis Tudu alevikku läbiv 600 m pikkune kergliiklustee.
2017.a valmis kergliiklustee Piira külas Rannapungerja maantee ääres Rakvere ringtee äärest kuni Mullikmäe bussipeatuseni.
2018.a augustis valmis 3,9 km pikkune kergliiklustee Kakumäe külast Viru-Jaagupi alevikku, mis ühendab Viru-Jaagupi aleviku Rakvere linnaga.

 

Toimetaja: HILJE PAKKANEN