Vinni valla spordiobjektid

28.04.14

Vinni Spordikompleksis (Sõpruse tn 16, Vinni alevik, Vinni vald) on spordisaal mõõtmetes 18x36m, judosaal ja jõusaal. Samas kompleksis on hostel, seminariruum, solaarium ja kohvik. 

Vinni Spordikompleksis on külastajate käsutuses 25 meetrine 4 rajaga bassein, lastebassein, mullivann, auru- ja leilisaunad. Ujulas saab läbi viia treeninguid ja võistlusi, tegeleda vesiaeroobikaga ning osaleda ujumiskursustel. Ujula on avatud kella 6.00-22.00. 
 
Spordiväljakud, võimla ja staadion Vinnis
Tammiku tn 9, Vinni alevikus olevat Vinni-Pajusti Gümnaasiumi võimlat (15x30m) kasutatakse kehalise kasvatuse tundide ja pallimängude võistluskohana. Lasketiir kooli keldris võimaldab laskespordiga tegelemist.
Vinni-Pajusti staadion valmis 2008.a. Staadioniovaali 400m 4 jooksurada ja 100m sirge 6 jooksurada on tartaankattega. Staadionil veel murukattega jalgpalliväljak mõõdus 64x95m, kaks kaugushüppe- ja kaks kuulitõukepaika, kettaheitering, kaks odaviskerada. Pealtvaatajatele 200 kohaline tribüün. Staadioni teenindushoones on kaks võistkonnaruumi, ruum kohtunikele ja treeneritele ning hoiuruum inventarile.
Mini-spordiväljak mõõdus 16x32m on kunstmurukattega, ümbritsetud piirdega, võimaldades jalg- ja korvpalli mängimist.
Liivakattega spordiväljak mõõdus 30x40m pakub kasutamist rannajalgpallihuvilistele.
Virgestusalal paiknevad 11 turnikut sobivad igas eas kasutajatele.
Liikluslinnak staadioni parklasse on joonitud jalgrattasõidu turvaliseks algõppeks ja jalgratta vigursõiduks.
 
Pajustipoolses tammikuosas on ajalooliselt väljakujunenud radadest rajatud ühe ja kahe kilomeetri pikkused 4m laiused terviserajad, mida talvisel ajal kasutatakse suusaradadena. SA Eesti Terviserajad andmebaasi on kantud Vinni-Pajusti tammiku ja Roela vallseljaku liikumisrajad.
 
Kergliiklusteed
Tõrma-Pajusti ligi 6 km pikkune ja 3m laiuse asfaltkattega kergliiklustee ootab jätku Pajusti alevikust Kakumäe külani. Vinni aleviku sisene kergliiklustee ühendab Vinni aleviku Mõdriku külaga, pikendades teedevõrku 2,5 km. 
 
Roela
Roela Lasteaed-Põhikooli võimlat kasutatakse kehalise kasvatuse tundide ja pallimängude võistluskohana. Vallseljakul kulgevaid liikumisradasid on üle 5 km.
Roela alevikus ja Saara külas kulgeb paralleelselt Rakvere-Luige riigimaanteega 5 km pikkune asfaltkattega kergliiklustee ning alevikusisene 600m tee koolini.
 
Tudu
Tudu Lasteaed-Põhikooli võimlat kasutatakse sisetingimustes sportimiskohana. Maadlustreeningute läbiviimiseks kaetakse põrand nõutud mõõdus mattidega. Koolimaja kõrval asub spordiväljak, kus äsja uuendatud võrkpalliplats. 
 
Viru-Jaagupi
Endise Viru-Jaagupi koolimaja kõrval asub mängu- ja spordiväljak. Võimalus mängida jalg- ja korvpalli.
 
Kadila
Võrkpalliplats endise koolimaja juures.
Toimetaja: MART VILLUP