Kirjanduslik toidufestival "Sõna ja soustiga" Muugas koos kavaga

Laupäeval, 24. augustil toimub Lääne-Virumaal Vinni vallas Muuga mõisas omalaadne ettevõtmine - kirjanduslik toidufestival „Sõna ja soustiga", kus üheks päevaks avatavad kirjanduslikud kohvikud pakuvad head-paremat, mida kohvikupidajad on eesti ilukirjandusest leidnud ja oma toiduvalikusse pannud.

Lisaks söögile-joogile avaneb publikul kell 11 algaval kirjanduspeol hea võimalus kuulda ja oma silmaga näha kohaletulnud kirjanikke, nendega vestleb kirjandusloolane Jaak Urmet. Esmakordselt saavad Muugas kokku  A.H.Tammsaare, Virumaa ja E.Vilde kirjandusauhinna žüriid, nende vahel viib Contra läbi  meeleoluka mälumängu. Muusikalisi vahepalu pakuvad muusik Andrus Bonzo Albrecht, ansambel Viru-Nigula Mehed ja Muuga kapell. Toimuvad mõisa tutvustavad ekskursioonid. Publik valib stiilseima kohviku ja parima kirjandusliku toidu. Lastele päevakohased näomaalingud.

Festivalipäeva lõpetab Tumeromantika õhtu Itaalia duo ROMA AMOR kontserdiga. Muuhulgas saame  kuulda, kuidas kõlab Juhan Liivi luuule itaalia keeles laulduna. 

 

Eesti ilukirjandusest leiab kirjeldusi ja viiteid toitudest igale maitsele, samuti suhtumist toitu ja söömisse, seda, kuidas toiduga seotud sündmused paljastavad ühiskonna muresid, arusaamu ja uskumusi.  Avaneb suur ja lai ilukirjanduslik toidumaailm, tõeline sõna- ja soustikunst! Miks mitte seda kõike pakkuda ja proovida! Eelregistreerimise põhjal on oodata umbkaudu kümmekond kohvikut.

 

Kirjandusliku toidufestivaliga tähistab Vinni vald Eduard Vilde nim. kirjandusauhinna 55. aastapäeva.

Muuga mõisast:

Kunagi Vene tsaari õuekunstnikule ja Firenze Kunstiakadeemia auliikmele Carl Timoleon von Neffil kuulunud Muuga mõis ei ole valitud kirjanduspreemia tähistamiseks juhuslikult – siin on olnud kirjanik Eduard Vilde lapsepõlvekodu. Muuga mõisas toimunud tõestisündinud lugude põhjal kirjutas Vilde "Minu esimesed triibulised". Muuga mõis on olnud režissöör Moonika Siimetsa ülimenukas mängufilmis "Seltsimees laps" ka armastatud kirjaniku ja Vilde kirjandusauhinna laureaadi Leelo Tungla filmi-lapsepõlvekodu. Muuga mõis oli üks filmi võttekohti.

Korralduslikku

Kirjanduslik toidufestival toimub mõisa õuealal iga ilmaga.

Esmakordselt toimuvast kirjanduslikust toidufestivalist on oodatud osalema nii kirjarahvas, lugejarahvas kui ka toidurahvas, kõik huvilised.

Kirjanduspidu on publikule tasuta.

Kohvikus toidu nautimiseks tuleks varuda kaasa sularaha.

Bussi (eelregistreerimisega) graafik: Vinni 9.30, Pajusti 933, V-Jaagupi 9.36 Muuga. 

 

 

Päevakava:

11.00 kohvikud alustavad

12.00 päeva avamine

12.20-12.40 muusikaga hoog sisse – Muuga kapell EHA

13-13.30 kirjandusloolase Jaak Urmeti vestlus kirjanikuga

13.40-14 ans. Viru-Nigula Mehed

14 – 14.30 mälumäng 3 kirjandusauhinna züriide vahel Contra juhtimisel.

14.40-15 ans. Viru-Nigula Mehed

15 -15.30 kirjandusloolase Jaak Urmeti vestlus kirjanikuga

15.40-16 Muuga kapell EHA

16. – 16.30 stiilseima kohviku ja parima kirjandusliku toidu väljakuulutamine.

16.30-17.00 muusikaline külakost Andrus Albrechtilt (Bonzo).

17 -17.30 kokkuvõtted

18.00 Tumeromantika õhtu Itaalia duo ROMA AMOR kontserdiga mõisa saalis.

 

Hilje Pakkanen

Vinni Vallavalitsuse kultuuri- ja avalike suhete nõunik

55659396