Anna teada oma soovist saada konteiner või komposter biolagunevate jäätmete jaoks

Vinni Vallavalitsus plaanib esitada taotluse SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt avatud taotlusvooru, mille abil on võimalik vallal kodumajapidamiste (sh kortermajad) jaoks soetada biojäätmete kogumiseks mõeldud konteinereid ja kompostreid. Ostetavad konteinerid on mahtuvusega kuni 140 l. Eestis müügilolevatest kompostritest plaanitakse osta ligikaudu 340-420 l mahutavusega soojustatud kompostrid, mille hind on paarisaja euro kandis.

Vallavalitsusel on taotluse esitamiseks vajalik eelnevalt teada kinnistute arvu, kus soovitakse biolagunevate köögijäätmete kogumiseks kasutada konteinereid ning kinnistute arvu, kus soovitakse biolagunevate jäätmete kompostimiseks kasutada kompostrit. Elanikel avaneb võimalus komposter või konteiner enda majapidamisse saada pärast seda, kui vallavalitsus on KIK-ilt saanud positiivse rahastamisotsuse. Taotleja peab arvestama omaosalusega, mis esialgsetel andmetel jääb 50-70 euro kanti (kompostri eest ühekordne tasu).

Konteineri või kompostri saamiseks palume hiljemalt 15. oktoobriks 2021 soovist teada anda. Kas vallavalitsuse üldmeilile e-post@vinnivald.ee või gustav@vinnivald.ee