SUURJÄÄTMETE KOGUMINE Vinni VALLAS 2021. aastal

Valla territooriumil on kohti, mis jäävad jäätmejaamast kaugemale ning seetõttu on  vallavalitsus otsustanud korraldada valla kaugemates piirkondades suurjäätmete kogumisringe, mille käigus saavad eraisikud ära anda suurjäätmeid.

Suurjäätmed on suuremõõtmelised jäätmed, mis ei mahu oma mõõtmete tõttu olmejäätmete konteinerisse nagu näiteks:

• vana mööbel (diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid, vaibad, kardinapuud, aknaraamid jms);
  • sanitaartehnika (vannid, kraanikausid, wc-potid, kraanid, segistid);
  • erinevad mahutid (va ohtlike ainetega kokku puutunud mahutid).

Vinni Vallavalitsus annab teada, et suurjäätmeid kogutakse kuupäevadel 7.05-9.05.2021 järgmistes kohtades:

• Laekvere alevikus (Töökoja tee 2);
  • Muuga külas (Allee tee, poe vastas);

Korralduslikud küsimused haldusjuht Andrus Läll, 504 6009

• Ulvi külas (Mõisa tee 5 parklas);
  • Kadila külas (Pärna tn 4 platsil);

Korralduslikud küsimused haldusjuht Virgo Koppel, 5783 3232

• Roela alevikus (Aida tn 1 platsil);
  • Viru-Jaagupi alevikus (Kesk tn 3 platsil);
  • Tudu alevikus (Rakvere mnt 5, kaupluse juures).

Korralduslikud küsimused haldusjuht Nele Aart, 5886 6370

*Täiendav teave valla kodulehel www.vinnivald.ee.

Lisainfo: katlyn@vinnivald.ee; 53040597

Suurjäätmetena ei käsitata ehitusjäätmeid, suuremõõtmelisi probleemtooteid, nagu autoromud või nende osad (sealhulgas vanarehvid), ning elektri- ja elektroonikaseadmeid või nende jäätmeid (sealhulgas pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid) ja muid tootjavastutusega hõlmatud jäätmeid. Samuti ei koguta selle kampaania raames ohtlikke jäätmeid, elektroonikat, paberit-pappi, biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid ja metalli.

Need jäätmed vii Lääne-Viru Jäätmekeskusesse (aadressil Piira küla, Vinni vald, www.lvjk.ee), mis on avatud E-R 8.00-18.00, L 9.00-15.00, P 10.00-14.00.

Elektroonikat ja ohtlike jäätmeid (valla elanik kuni 20 kg aastas) saad jäätmekeskuses üle anda tasuta!

Kätlyn Mets

Keskkonna- ja kommunaalnõunik