Koroonaviiruse üha hoogustuv levik tingib ka meie vallas rangemate piirangute kehtestamise.

Piirangute eesmärk on vähendada kontakte inimeste vahel, et saada koroonaviiruse levik Eestis kontrolli alla ja tagada Eesti tervishoiusüsteemi toimetulek. Allpool on koondatud alates 11. märtsist kehtivad piirangud.

Avalikus ruumis on kohustuslik kanda maski või katta nina ja suu ning hoida vahet 2+2. Ka õues tuleb jälgida liikumispiirangut 2+2.

Kaubandus: alates 11. märtsist on avatud ainult esmavajalikud kauplused -  toidukauplused, apteegid, invakauplused, telekommunikatsiooniettevõtete esindused, optikapoed, lemmikloomapoed ja tanklad. Poodides, mis tohivad jääda avatuks, tuleb arvestada ruumi kuni 25 protsendilise täitumuse nõudega ja 2+2 liikumispiiranguga. Muudel juhtudel on lubatud üksnes drive-in müük ning müük välialadel.

Söögikohad (k.a. tanklakohvikud)võivad toitu ainult kaasa müüa, kohapeal toitlustada ei tohi.

Koolid: kõik õpilased on 11.aprillini distantsõppel. Koolidel on lubatud korraldada õppetöö kontaktõppena kooli ruumides ainult erandjuhtudel.

Lasteaialapsed tuleks võimaluse korral jätta koju.

Valla noortekeskuste  siseruumides huvitegevust ei toimu, noorsootöötajad töötavad noortega peamiselt veebi vahendusel ja võimalusel 2+2 tingimustel õues.

Huvitegevus  ja sport: kogu huviharidus, huvitegevus, täiendkoolitus, täiendõpe, noorsootöö, sportimine ja treenimine on lubatud üksnes välitingimustes 2+2 liikumisreeglit arvestades. See tähendab, et koos tohivad liikuda ja sportida maksimaalselt kaks inimest (arvesse läheb ka juhendaja) ning teistest inimestest tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad. Piirangud ei kehti peredele ega erivajadustega inimeste tegevustele, sealhulgas sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamisele.

Avalikud üritused, spordivõistlused, liikumisüritused - ei toimu.

Päevakeskused on suletud.

Raamatukogud töötavad piiratud tingimustes. Lugemissaalid ja avalikud internetipunktid on suletud ja külastajatel kohapeal viibimine keelatud. Raamatute väljastamine ja tagastamine kohapeal toimub ainult eelneval kokkuleppel. Raamatuid saab reserveerida lugejaportaalis URRAM (www.lugeja.ee), e-posti või telefoni teel

Hooldekodude külastamine on võimalik ettehelistamise korral ja isikukaitsevahendeid kasutades.

Vinni Vallavalitsus töötab E-R kell 8.00 – 16.30, lõuna 12.00-12.30. Välisuksed on suletud. Palume eelistada elektroonset suhtlust ja e-teenuseid. Vastuvõtule tulge ainult vältimatul vajadusel ja selleks eelnevalt registreerudes.