Vinni vald saab 1. novembril 29-aastaseks

Vinni vald tähistab valla 29. aastapäeva reedel, 1. novembril kell 18 Laekvere rahvamajas algava piduliku kontsert-aktusega, kus vallavanem Rauno Võrno tervitab vallarahvast, esinevad rahvatantsurühm Koidupuna ja Avinurme puhkpilliorkester, vaadatakse Tuletulemise videomontaaži Vinni vallast, tunnustatakse valla heakorrakonkursi parimaid jt tublisid.

Vinni vald oli üks esimesi kohalikke omavalitsusi Eestis, millele omistati kohaliku omavalitsuse staatus veel enne Eesti iseseisvumist - 1. novembril 1990. aastal.

2017. aastal liitusid Vinni vallaga Rägevere ja Laekvere vald, mis järel vald suurenes peaaegu kaks korda, rahvaarv kasvas 7000 elanikuni. Praegune Vinni vald on pindalalt seitsmes omavalitsus Eestis ja suurim Lääne-Virumaal.

Kaheaastase „kooselu" järel on Vinni vald muutunud suurtele vahemaadele vaatamata selgemini adutavaks omavalitsuseks, kus suudetakse pakkuda valla inimestele heal tasemel avalikke teenuseid, on tihenenud vallaasutuste omavaheline läbikäimine ja koostöö ning toimetatavad tegusad vabaühendused.