Visiooniseminar Vinni valla arengukava koostamiseks aastateks 2019-2030

toimub 07.06.2018.a Pajusti klubis algusega kell 16.00
On oodatud kõik, kes soovivad osaleda Vinni valla arengu kavandamisel.
Visiooniseminaril arutatakse kahte teemat – põhilised arenguvajadused ja uue valla visioon.
Esimeses osas paneeldiskussioon valdkondlike probleemide üle. Arutelu ka osalejate poolt esile tõstetud teemade üle. Kestus ca 1 tund
Teises osas toimub töö rühmades (ca 6 inimest rühmas). Anname ette valdkonnad, mille alusel koonduda  - haridus, kultuur, noorsootöö, huviharidus/huvitegevus, kolmas sektor, majandus (sh kommunaalmajandus ja taristu), keskkond, ettevõtlus/turism, sotsiaalne keskkond ja turvalisus. Igas rühmas valitakse nö märkmete tegija ja ettekande tegija. Kirja pandu kantakse teistele rühmadele ette.
- Iga väikse rühma ülesandeks on esmalt fikseerida nende arvates olulisemad väljakutsed-probleemid ning seejärel teistele rühmadele seda lühidalt tutvustada.
- palutakse kirja panna oma nägemus põhilistest väljakutsetest.
- toimub väikeste rühmade sees arutelu – rühma liikmed tutvustavad üksteisele oma kirja pandud mõtteid.
- seatakse arenguvajadused prioriteetsuse järjekorda.
- iga rühm tutvustab oma kirja pandud väljakutseid-probleeme.
- kokkuvõte.
Töö visiooni suunas.
- Visiooni sõnastamiseks jäävad kokku samad väiksed rühmad.
- Esmalt aeg panna kirja märksõnu ning seejärel sõnastada uue valla visioon.
- Visiooni sõnastamine ja arutamine ning teistele töörühmadele tutvustamine.
 Visiooniseminari eesmärk:
- Võimaldada soovijatel osaleda
- Võimaldada osalejatel viidata väljakutsetele ja probleemidele
- Aidata sõnastada uuele vallale visioon
Visiooniseminari kestus on kuni 2,5 tundi.