E.Vilde nimelise kirjandusauhinna laureaatide tammik

1.11.19

Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna 50. aastapäeva puhul avas Vinni vald koos laureaatide kirjanike ja raamatusõpradega 2014.a 2. augustil looduskaitsealuses Vinni-Pajusti tammikus Pajusti alevikus kirjandusauhinna laureaatide tammiku.

Iga laureaat sai omanimelise puu – mitmesaja-aastase tamme. Või oleks õigem öelda: need palju näinud iidsed tammed said endale oma kirjaniku! (Foto laureaatide tammiku avamiselt)

Nimepuud on märgistatud infotahvlitega, kus on kirjas laureaadi nimi, pärjamise aasta/aastad ja järjekorranumber. 

Oma nimipuu sai ka Eduard Vilde - Eedi tamm asub tema ausamba juures, samuti kirjandusauhinna asutaja, legendaarne Vilde kolhoosi juht August Lepasaar.

Veel said oma tammepuud eesti rahva poolt küsitluse käigus välja valitud kolm esimest kirjameest, nn sajandi kirjanikku: Anton Hansen Tammsaar, Oskar Luts ja Jaan Kross.
Kirjandusauhinna laureaatide tammikus on saanud oma nimipuud ka kirjandusauhinna sõbrad: omaaegne koostööpartner RAM  ja koori peadirigent Gustav Ernesaks, majandijuhid-kirjandusauhinna elushoidjad August Room, Erich Erilt ja Arvi Toome.

Laureaatide tammikut on lihtne leida - see asub Pajusti alevikus, Pajusti klubi ümbruses, lasteaia ja kaupluse vahelisel alal. Infot laureatide tammiku kohta võib leida Pajusti klubi seinal asuvast infotahvlilt.

 

Infot E.Vilde kirjandusauhinna kohta saab lugeda: www.vinnivald.ee.

 

 

 

E. Vilde kirjandusauhinna laureatide tammiku skeem

 

 

Toimetaja: HILJE PAKKANEN