Hea toiduabi saaja!

1.11.23

Eesti riik jätkab Euroopa Liidu vahendite toega puudust kannatavate inimeste toetamist toidu­ ja esmatarbekaupadega. Riigihanke tulemusel on riigi toiduabi tagamisel Sotsiaalministeeriumi partneriks Rimi kaubakett. Seniselt toidupakkide jagamise süsteemilt oleme koostöös üle minemas abisaajasõbralikule rahalise toidukaardi süsteemile. Toiduabi jagamist kaasrahastatakse Euroopa Liidu ESF+ vahenditest.

Mida see tähendab?

Nagu ka seni on toiduabi saamise aluseks kohaliku omavalitsuse poolt makstud toimetulekutoetus või kohaliku omavalitsuse vajaduspõhine toetus, mille menetlemisel on sotsiaaltöötaja märkinud teid toiduabi saajaks. Toidupaki asemel saate toidukaardi, mis annab teile võimaluse osta Rimi kauplustest endale toitu ja esmatarbekaupu.

Teadmiseks:

  Toidukaart on maksevahend, millega saab kaardile kantud summa piires osta toitu ning esmatarbekaupu.  

  Toidukaarti saab kasutada kõikides Rimi kauplustes üle Eesti. Kaupluste nimekirja leiab Rimi    

  koduleheküljelt: www.rimi.ee/kauplused

  E-poest tellimise võimalusi on võimalik vaadata: www.rimi.ee/toidukaart

 

  Toiduabi summa abivajaja kohta on 2023. aastal 30 eurot.

Ühe leibkonna kohta on üks toidukaart.

Toidukaardile laetud abisumma tuleb ära kasutada kaardi väljastamisega sama kvartali jooksul.

NB! Kasutamata raha edasi järgmisesse perioodi ei kandu. Toidukaardiga ei saa osta alkoholi, tubakat ja lotot.

Toidukaart on korduskasutatav. Kui teil säilib ka järgmistel perioodidel abi saamise õigus, siis raha kantakse samale kaardile uuesti. Palun hoida toidukaart kindlasti alles!

Toidukaarti tuleb hoida kui sularaha või pangakaarti. Selle kaotamisel tuleb koheselt informeerida oma kohaliku omavalitsuse sotsiaalosakonda.

Toidukaardil olevat raha ei pea ühe ostuga ära kulutama. Kaarti saab kasutada samas kvartalis, kuni kogu summa on ära kasutatud.

Kui ostusumma on suurem kaardil olevast summast, tuleb puuduolev summa maksta isikliku pangakaardi või sularahaga.

Raha jääki on võimalik näha ostutšekilt või pöördudes Rimi klienditoe poole klienditugi@rimibaltic.com või telefonile +3726056333. Rimi klienditugi saab tuvastada teie toidukaardi raha jäägi kaardil oleva numbri põhjal. Lisaks soovitame kliendikaardi soodustuste saamiseks kasutada olemasolevat Rimi  kliendikaarti. Rimi  kliendikaardi puudumisel saab selle plastikkaardina tasuta taotleda Rimi kaupluse infoletist või kassapidaja käest.

Virtuaalset kliendikaarti on võimalik luua Rimi äpis, mille saab tasuta alla laadida.

Kindlasti soovitame:

  • jälgida kauplustes kehtivaid soodustusi ning otsida ka oranži kleebisega kuni 50% allahinnatud tooteid ja teha enne poodi minemist vajalike ostude nimekiri;
  • planeerida oma puu- ja köögivilja ostud reedeks, sest siis on need kliendikaardiga -15% soodsamad.

Soodustuse saamiseks tuleb aktiveerida kupong kaupluses terminalis, Rimi äpis või kodulehel ning ostul kasutada kliendikaarti.

  • Esmaspäeviti on seenioritele ostud -10% soodsamad.

Olles 63+ vanuses, tuleb aktveerida esimesel korral kupongi soodustus kaupluse terminalis või äpis ja edaspidi rakendub kliendikaardiga ostu sooritades soodustus esmaspäeviti juba automaatselt.

  • Kasutage Rimi kodulehel olevat "Tühjenda oma külmik" rakendust. See võimaldab valida koostisaineid, mis leiduvad külmkapis ning nendest süüa valmistada toitu raiskamata.

 

Vaata lähemalt: www.rimi.ee/tuhjenda-oma-kulmik

 

Kui jääd hätta ja soovid enamaid selgitusi, siis pöörduge kohaliku omavalitsuse sotsiaalteenistuse

Toimetaja: MART VILLUP