Vinni vald annab 16. aprillil kirjanik Martin Algusele üle Vilde kirjandusauhinna

Teisipäeval, 16. aprillil algusega kell 12.00 toimub Vinni vallas Muuga mõisas Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna pidulik üleandmine Martin Algusele raamatu „Midagi tõelist" eest.

"Nii Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna laureaadi valimine kui ka auhinna üleandmine on Vinni vallas igal aastal suureks sündmuseks. Oleme suutnud hoida au sees Eesti vanimat järjepidevalt väljaantavat kirjandusauhinda, mida tänavu antakse välja 55.korda," ütles kirjandusauhinna žürii esimees, Vinni vallavanem Rauno Võrno.

Pärast kohtumist ja vestlusringi kirjanikuga suundutakse Muugast Pajustise, kus laureaatide tammikus "tervitab" järjekordne tammepuu oma kirjanikku. Pajustis toimuv algab orienteeruvalt kell 13.30.

Vinni vald avas Eesti vanimas Vinni-Pajusti tammikus laureaatide tammiku viis aastat tagasi, kirjandusauhinna 50. aastapäeva puhul.

Eduard Vilde kirjandusauhinna suurus on 1000 eurot, seda rahastab Vinni vald. Laureaadi foto pannakse laureaate tutvustavasse albumisse, auhinnatud teos autori pühendusega jääb laureaatide raamatukogusse Vinni-Pajusti raamatukogus.

Vinni Vallavalitsus tegi seekordse Vilde kirjandusauhinna nominendi teatavaks Vilde sünniaastapäeval, 4.märtsil.

Hilje Pakkanen

Vinni Vallavalitsus

Kultuuri- ja avalike suhete nõunik