2024.aasta Eduard Vilde kirjandusauhinna nominendid selgunud

2024.aasta Eesti kirjanduse päevaks selgusid 5 raamatut, mis kandideerivad Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinnale:

1. Sven Mikser „Vareda" ;
  2. Sass Henno „Vanaema";
  3. Olav Osolin „Part lendab edasi;"
  4. Märt Treier „Ennäe inimest!";
  5. Urmas Vadi „Kuu teine pool".

Eduard Vilde nimeline kirjanduspreemia on Eesti kõige pikema traditsiooniga kirjandusauhind, mida antakse välja juba aastast 1964 ning selle algatas Rakvere rajooni Eduard Vilde nimeline kolhoos Eduard Vilde 100. sünniaastapäevaks. Pärast kolhoosi likvideerimist jätkas aastatel 1993–1998 auhinna väljaandmist Vinni Valla Kultuurikapital. 1999. aastast annab auhinda välja Vinni vald. Auhind määratakse möödunud aasta parimale Eduard Vilde traditsioone järgivale kirjanduslikule teosele ja on tunnustuseks kõige värskemale kodumaisele kirjandusele. Kirjandusauhinna määrab žürii, mille koosseisu ja esimehe kinnitab Vinni vallavalitsus. Žürii on käesoleval aastal 10-liikmeline ning sinna kuuluvad raamatukogu töötajad, aktiivsed lugejad, kirjandusõpetajad ja vallavalitsuse esindajad. Žürii teeb otsuse 4.märtsil, Eduard Vilde sünniaastapäeval.